Czy wybór banku ma wpływ na kredyt?

Opublikowano w 2015-02-11
Napisany przez Site Owner

Wiele osób zastanawia się, czy to który bank wybiorą, ma znaczenie, jak chodzi o warunki kredytów.

Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, ponieważ to właśnie bank i jego oferta są tym co przyciąga klientów. Banki zaś w kwestii kredytów mają pewne ograniczenia, jednak to jak konstruują oferty daje im bardzo wiele możliwości oferowania klientom atrakcyjnych warunków. Zazwyczaj banki na kredytach chcą przede wszystkim zarobić. Jednakże często zmniejszają swój zysk na tej formie usług, aby zainteresować nimi jak najwięcej osób. Wtedy jednak muszą świadczyć wiele innych usług, aby ich zyski były zadowalające. Jeżeli bank nie ma zbyt szerokiego wachlarza usług, wtedy nie może zbyt wiele obniżyć na przykład oprocentowania kredytów, gdyż nie byłoby to dla niego korzystne. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na wybór tych banków, których oferta wydaje się nam najkorzystniejsza. Można także znaleźć opinie, iż lepiej jest wybierać te banki, które są na rynku do wielu lat, gdyż mogą zaoferować najlepsze warunki jak chodzi o oferty kredytowe. Wejdź na http:://www.ekredytowymarket.pl kredyt gotówkowy ranking wiele ofert w jednym miejscu.

Jednak dzisiaj coraz częściej banki skupiają się nie tylko na tym, aby przyciągnąć uwagę nowych klientów, ale także aby utrzymać tych których mają. Dlatego też ci na pewno mogą liczyć na bardzo interesujące oferty, zwłaszcza gdy mają w jednym banku kilka produktów. Zazwyczaj więc przegląd ofert wiele osób zaczyna od banku w którym mają konto, gdyż często ta oferta jest dla nich najkorzystniejsza. Często jest to kwota kredytu która może być wyższa niż w innych bankach, lub na przykład niższe oprocentowanie. Jednak niezwykle często klienci wskazują na to, iż taki kredyt dostaną znacznie szybciej i przede wszystkim bez zbędnych formalności. Zazwyczaj bowiem w takiej sytuacji wystarczy tylko dowód osobisty. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują dodatkowej gotówki. Poza tym często nie muszą nigdzie chodzić, wystarczy że zdecydują się na ofertę którą bank im przedstawia z poziomu ich konta online.

Bez względu jednak na to, który bank wybierzemy i którą ofertę kredytową, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim każdy kredyt musimy spłacić i dlatego przed jego zaciągnięciem powinno się dobrze przeliczyć, czy nas będzie na to stać. Zwłaszcza jeżeli mamy już podobne zobowiązania finansowe, powinniśmy to wziąć pod uwagę. Dlatego dobrze jest skorzystać na przykład z kalkulatora rat, który pokaże nam, ile nas mniej więcej wyjdzie rata miesięczna. Być może warto będzie wydłużyć nieco okres spłaty, aby dzięki temu była ona niższa, i tym samym możliwa do spłacenia bez większych problemów.