Pożyczka dla młodych ludzi? To możliwe!

Opublikowano w 2017-12-06
Napisany przez Site Owner

Większość z nas znajduje się w potrzebie dodatkowej gotówki jako student lub gdy zaczynamy naszą pierwszą pracę. Jeśli więc chcesz zaciągnąć pożyczkę, aby związać koniec z końcem, będziesz chciał wiedzieć, jak to zrobić, upewniając się, że wybrałeś najbardziej odpowiednią dla siebie w najlepszej cenie.

Tutaj patrzymy na to, jak postarać się o swoją pierwszą pożyczkę.

Pożyczki dla młodych ludzi

Przy wyborze pożyczki dostępne są różne opcje. Jako student musisz wiedzieć, że pożyczka o najniższej stopie procentowej będzie pożyczką studencką, która podlega spłacie po rozpoczęciu pracy. Poza tym istnieją pożyczki osobiste od różnych kredytodawców. Zanim jednak wybierzesz jedną z nich, zastanów się, ile naprawdę potrzebujesz pożyczyć i na jakie spłaty możesz sobie pozwolić każdego miesiąca. W końcu ważne jest, abyś nie przeciążył swoich finansów.

Możesz na przykład chcieć pożyczki na zakup pierwszego samochodu lub sfinansować kurs. Biorąc pożyczkę z banku, zwrócisz pożyczoną kwotę wraz z odsetkami od sumy kapitału. Jeśli nie przestrzegasz planu spłaty, będziesz musiał stawić czoła konsekwencjom, więc upewnij się, że możesz ponieść koszty. Pamiętaj, że im wyższe oprocentowanie, tym więcej czasu zajmie ci spłata pożyczki, a tym bardziej będzie cię to kosztować.

Pożyczki dla kredytobiorców o słabej zdolności kredytowej

Istnieje duża różnica między "słabym kredytem" a "brakiem kredytu". Jednak obaj sprawiają, że uzyskanie pożyczek o najniższych stawkach jest trudne. Jeśli nie masz za sobą historii kredytowej, ponieważ nigdy wcześniej nie zaciągnąłeś kredytu ani żadnej formy kredytu, możesz mieć trudności z uzyskaniem pożyczki.

Ewentualnie, jeśli masz słabą zdolność kredytową, być może w przeszłości spóźniłeś się ze spłatą. Jednak żadna z sytuacji nie oznacza, że ??pożyczkodawcy automatycznie zatrzaskują ci drzwi - ale to oznacza, że twoje opcje są ograniczone. Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić wyższe odsetki i będziesz mieć dostęp do mniejszych pożyczek. Najlepsze oferty są zarezerwowane dla kredytobiorców, którzy mają wzorowe historie kredytowe i historię dokonywania wiarygodnych spłat.

Istnieją jednak kredytodawcy, którzy oferują pożyczki osobom, które wydają się być bardziej ryzykowane z powodu ich złej historii kredytowej. Ale to niesie ze sobą wyższe stawki i niższe limity. Pamiętaj, że im wyższe oprocentowanie, tym więcej czasu zajmie ci spłata pożyczki, i tym bardziej będzie cię to kosztować.

Jak młodzi ludzie mogą poprawić swoją zdolność kredytową?

Istnieją proste sposoby na poprawę wyniku kredytowego. Obejmują one upewnienie się, że twoje imię i nazwisko nie znajduje się na czarnej liście żadnego banku – bo inaczej prawdopodobnie nie dostaniesz żadnego kredytu. Rozłóż swoje aplikacje na raty, ponieważ każda z nich pozostawi ślad na twoim pliku - a jeśli zostaniesz odrzucony, to sprawia, że następny pożyczkodawca będzie mniej skłonny do tego, by udzielić ci pożyczki. Kiedy dostaniesz kredyt, upewnij się, że nie zapominasz o spłacie, by stopniowo odbudowywać swoją pokiereszowaną historię kredytową.

Nie rozpaczaj, ponieważ twoja historia kredytowa nie jest jedynym powodem, dla którego dostawcy decydują się pożyczyć ci pieniądze. Biorą także pod uwagę Twoją pracę, wynagrodzenie, wraz z innymi aktywami, które możesz im zaprezentować. Ważne jest by przed złożeniem aplikacji poprzez różne kredyty oferowane przez pożyczkodawców. Tylko wtedy będziesz mieć pewność,że sięgasz po najlepszą na rynku dostępną opcję i tym samym budujesz sobie lepszą drogę do historii kredytowej.