Najlepsze lokaty w Banku Polskim i w Raiffeisen Polbanku.

Opublikowano w 2018-07-05
Napisany przez Site Owner

Lokata na nowe środki w Banku Polskim.

Lokata na nowe środki jest lokatę, do której założenia wystarczy mieć jedynie 1 000 złotych. Bank nie określił jaka jest maksymalna kwota na tej lokacie. Ofert kieruje do wszystkich swoich klientów, którzy nawet nie muszą zakładać w banku konta osobistego. Można ją założyć na dwa sposoby, albo online, albo za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Możemy liczyć na stałe oprocentowanie i kapitalizację odsetek na koniec okresu lokaty. Depozyt możemy założyć na okres trzech miesięcy i co warto wiedzieć, może być on oprocentowany albo na 1,7% lub na 1,4% w skali roku. Wpłacając na lokatę 10 000 złotych, przy większym oprocentowaniu uda nam się zarobić 33,95 złotych, zaś przy mniejszym zarobimy 27,96 złotych. Zerwanie lokaty przed czasem spowoduje, że całkowicie utracimy zgromadzone odsetki. Nasz wpłacony wkład objęty jest gwarancją BFG.

Lokata terminowa w Banku Polskim.

Lokata terminowa to kolejna z propozycji lokaty w Banku Polskim jaką założymy od minimalnego 1 tysiąca złotych. Mogą ją założyć wszyscy klienci banku, ale pod warunkiem, że posiadają w nim konto osobiste. Możemy ją założyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub online. Tutaj również możemy liczyć na stałe oprocentowanie i kapitalizację odsetek na koniec okresu. Konsekwencją zerwania depozytu przed czasem jest również całkowita utrata odsetek. Ten depozyt tak jak i poprzedni objęty jest gwarancją BFG. Zakładając lokatę terminową w Banku Polskim i wpłacając na nią 10 000 złotych na trzy miesiące bank może zaproponować nam oprocentowanie w wysokości 0,8% w skali roku. Da nam to zysk netto w wysokości 15,98 złotych. W przypadku, kiedy chcemy założyć taką samą lokatę, z takim samym wkładem, ale na okres jednego miesiąca, oprocentowanie jakie zaoferuje nam bank będzie wynosiło 0,7% w skali roku. Na takiej lokacie uda nam się zarobić 4,66 złotych. Oprocentowanie na lokacie miesięcznej może wynosić również 0,4% w skali roku co da nam zysk netto na poziomie 2,66 złotych. Wysokość oprocentowania zależy od banku i od klienta z jakim bank ma do czynienia. Na lokacie terminowej można zarobić więcej, jeżeli kwota jaką na nią wpłacimy będzie duża i jeżeli okres trwania lokaty będzie również dłuższy.

Najlepsze lokaty w Raiffeisen Polbank.

Standardowa Lokata Terminowa to pierwsza z propozycji Raiffeisen Polbank jaką sprawdzimy. Zakres kwot na tej lokacie zaczyna się od 3 000 złotych. Co do maksymalnej kwoty na lokacie nie jest ona jednoznacznie ustalona i bank ustala ją indywidualnie. Bank przygotował tą ofertę z myślą o nowych i obecnych klientach, którzy założą w banku konto. Lokatę można założyć odwiedzając oddział banku. Całkowita utrata odsetek jest konsekwencją zerwania lokaty przed czasem. Zakładają standardową lokatę terminową na okres trzech miesięcy, z wpłatą 10 000 złotych, oprocentowanie jakie zaoferuje nam bank będzie równe 1,3% w skali roku. Taka lokata da nam zarobić 25,96 złotych. Depozyt możemy założyć również na okres dwóch miesięcy, ale wówczas jej oprocentowanie będzie równe 1,2% w skali roku. Przy naszej wpłacie 10 000 złotych uda nam się zarobić 15,98 złotych. Decydując się na jeszcze krótszy okres trwania lokaty wynoszący jeden miesiąc, oprocentowanie na lokacie będzie wynosiło 1%. Tutaj zysk netto jaki uda nam się wypracować będzie równy 6,66 złotych. Lokaty bankowe są jednym z bezpieczniejszych sposobów na oszczędzanie. Możemy dzięki nim nie tylko zarobić, ale jednocześnie chronimy nasz oszczędności przed inflacją. Ma to ogromne znaczenie.