Pożyczka samochodowa a przeciętny wynik kredytowy

Opublikowano w 2019-06-19
Napisany przez Site Owner

Kredyty samochodowe, punktacja kredytowa, finanse osobiste…. Czyli jak uzyskać pożyczkę samochodową z dobrym kredytem? Potrzebna jest Ci pożyczka na zakup samochodu, ale przy przeciętnej zdolności kredytowej - obawiasz się, że nie kwalifikujesz się do najlepszej stopy procentowej. Możesz również obawiać się, że przy niższym wyniku kredytowym dealer może oznaczyć stawkę powyżej tego, na co naprawdę zasługujesz.

Jednak, wykonując poniższe czynności, nie tylko uzyskasz najlepszą dostępną stawkę, ale także uzyskasz lepszą pozycję, gdy pójdziesz po pożyczkę samochodową.

Najważniejsze: przygotowywanie się

Zanim przejdziesz do salonu dealerskiego, upewnij się, że przemyślałeś swoje wymagania kredytowe, i sprawdź na co Cię stać na http://www.kalkulator-kredytowy.com.pl/. Spróbuj odpowiedzieć na następujące pytania:

Ile możesz wydać na samochód?

Ile możesz sobie pozwolić na zaliczkę?

Jaka miesięczna opłata za samochód będzie pasować do Twojego budżetu?

Czy należy kupić nowy lub używany samochód?

Sprawdź swój kredyt

Możesz otrzymać darmową ocenę kredytową z wielu źródeł. Nie będzie to dokładnie to samo, co w przypadku dealerów, ale ponieważ pożyczkodawcy podkreślają te same czynniki, będzie to dobry pomysł na to, by zyskać ogólny obraz. Następnie przejrzyj raporty kredytowe, aby zobaczyć, czy są jakieś błędy. Masz prawo do co najmniej jednego bezpłatnego raportu co 12 miesięcy.

Jeśli są jakieś błędy w raportach kredytowych, należy sprzeciwić się im i wnieść odpowiednie adnotacje w biurach kredytowych. Jeśli pojawią się błędy, które mogą obniżyć Twój wynik, spróbuj wyjaśnić błędy w biurach kredytowych. Po zastosowaniu korekty powinna pojawić się poprawa stanu kredytu w ciągu kilku miesięcy lub wcześniej. Przy wyższym wyniku kredytowym otrzymasz kredyt samochodowy o niższym oprocentowaniu.

Najlepiej sprawdzaj swoją zdolność kredytową, co tydzień. Odpowiedni doradca kredytowy może pomóc Ci monitorować Twój kredyt i śledzić Twoje postępy.

Uzyskaj wstępną aprobatę na kredyt samochodowy

Przed pójściem do dealera, złóż wniosek o wstępnie zatwierdzoną pożyczkę auto. Dzięki temu dowiesz się, na jaką stopę procentową się kwalifikujesz, i uprościsz sobie cały proces kupowania samochodu, umożliwiając negocjację jako kupujący w punkcie sprzedaży. Następnie, po osiągnięciu porozumienia, możesz pozwolić menedżerowi finansowemu spróbować przebić oprocentowanie już wcześniej zatwierdzonej pożyczki.

Użyj kalkulatora pożyczek samochodowych, aby porównać oferty i sprawdzić, jaka miesięczna płatność najlepiej pasuje do Twojego budżetu. Jeśli masz wątpliwości co do zakwalifikowania się do pożyczki, zaplanuj większą zaliczkę, prawdopodobnie tak 20% ceny zakupu samochodu. Eksperci zalecają 36 miesięcy na wypożyczenie samochodów używanych i 60 miesięcy na nowe samochody.

Pożyczki samochodowe powinny być spłacane tak szybko, jak to możliwe, ponieważ w miarę użytkowania samochodu możesz płacić za naprawy i miesięczną opłatę za samochód, a nawet więcej niż pożyczkodawca wycenił twój samochód. Eksperci zalecają ustalenie terminu spłacenia samochodu używanego na 36 miesięcy, nawet jeśli zwiększy to płatności. Jeśli kupujesz nowy samochód, możesz sfinansować go przez 60 miesięcy.

Kredytodawcy, w tym sprzedawca, sprawdzają Twoją indywidualną ocenę kredytową, która koncentruje się na historii finansów związanych z samochodem. Czynniki wpływające na ten wynik to historia płatności z poprzednich kredytów samochodowych, bankructwo kredytów samochodowych, a także to czy kiedykolwiek już brałeś pożyczkę na pojazd. Kredytodawcy, w tym sprzedawca, będą sprawdzać Twoją indywidualną ocenę kredytową właśnie pod tym kątem.