Do kogo po kredyt.

Opublikowano w 2017-06-13

Kto może udzielać kredytów.

Polskie prawo mówi, że kredytów mogą udzielać tylko i wyłącznie banki, a także oddziały banków zagranicznych i instytucji kredytowych. Kredyt udzieli nam również Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa i inna jednostka organizacyjna, która ma do tego stosowne uprawnienia. Stroną jaka dominuje w stosunku kredytowych jest ten podmiot, który tego kredytu udziela. To on określa na jakich warunkach kredyt zostanie udzielony, a także ma prawo do kontrolowania, czy kredyt został w należyty sposób spożytkowany. Drugą stroną umowy kredytowej jest kredytobiorca. Jest to osoba jaka składa w banku wniosek o kredyt. Bank użycza tej osobie pieniądze na określonych warunkach. Kredytobiorca zobowiązuje się, że odda kredyt łącznie z naliczoną przez bank prowizją i odsetkami. Bank może odmówić przyznania kredytu jeżeli uzna, że kredytobiorca jest osobą nie godną zaufania lub nie posiada on wystarczającej zdolności kredytowej.

Czytaj więcej »

Modyfikacje kredytu gotówkowego

Opublikowano w 2016-09-08

Dzisiaj chcemy skupić się na modyfikacjach pożyczek i jak one wpływają na ocenę kredytową. Jak zwykle istnieje wiele sprzecznych informacji na temat efektów modyfikacji pożyczki.

Co to jest taka modyfikacja?

Jeżeli bank modyfikuje istniejącą pożyczkę w odpowiedzi na niemożność kredytobiorców co do długoterminowej spłaty kredytu. Większość zmian kredytowych obejmuje zmniejszenie oprocentowania kredytu, przedłużenia długości czasu w jakim pożyczka zostanie zwrócona, inny rodzaj kredytu lub inne z tych wyborów. Kredytodawcy są otwarci na modyfikacje pożyczki, ponieważ będzie to kosztować mniej niż alternatywa.

Czytaj więcej »

Cena kredytu

Opublikowano w 2016-02-18
Koszty kredytu to coś, co spędza nam sen z powiek. Czy naprawdę są one aż tak wysokie? Z pewnością dla wielu osób są to kwoty przerażające, jednocześnie należy pamiętać o tym, że w dużej mierze to co mamy na umowie będzie zależne od tego, co udało nam się ustalić przed jej podpisaniem. W jaki sposób można więc będzie otrzymać o wiele bardziej korzystne warunki kredytu? Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje to, byśmy wykazali, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy by jednak uzbierać daną kwotę samodzielnie. Dlatego banki dość pozytywnie patrzą w momencie gdy posiadamy wkład własny. Dlatego jeśli posiadamy jakieś swoje oszczędności, to nie warto jest ukrywać ich przed bankiem, gdyż będzie to działało na naszą korzyść.

Czytaj więcej »

Kredyty i ich zalety

Opublikowano w 2014-12-30

Znaczna większość osób na pewno potwierdzi, że kredyty mają niezwykle dużo zalet. 

Obecnie wiele osób decyduje się na kredyt, ponieważ jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy brakuje jakiejś dużej sum pieniędzy. Kredyt wiąże się z przekazaniem kapitału pieniężnego przez wierzyciela, czyli kredytodawcę kredytobiorcy, czyli dłużnikowi. Ten kapitał pieniężny przekazywany jest na ustalonych z góry warunkach. Każdy kredyt posiada swoiste cechy, które odróżniają go od wszystkich innych transakcji. Przede wszystkim na on charakter pieniężny i przedmiotem kredytowania są zawsze pieniądze. Ponadto kredyty są zawsze udzielane w jakimś określonym celu. Bank musi wiedzieć, jakie będzie przeznaczenie przekazywanych przez niego pieniędzy. Najlepsze kredyty gotówkowe ranking ofert Polskich banków, wiele w jednym miejscu, wejdź, sprawdź i wybierz najlepszy.

Czytaj więcej »

Mieszkanie dla młodych - czyli kredyt najprostszą drogą do posiadania własnego M

Opublikowano w 2014-11-20
Bez względu na to, czy marzy się nam własnościowe mieszkanie, czy też wybudowanie  domu, musimy liczyć się z dużymi wydatkami na tego typu inwestycję. Oszczędności mogą oczywiście okazać się bardzo pomocne jednakże niewystarczające. Zwłaszcza w przypadku młodych ludzi, zakup własnych „czterech kątów „ jest wyjątkowo trudny. Jednakże nie ma sytuacji bez wyjścia, bowiem możemy nadal skorzystać z rządowego programu pod nazwą „Mieszkanie dla młodych”. Jest on bardzo dużą pomocą, przybierającą posiać m. in.: dopłat do wkładu własnego, dla osób w określonym wieku. 

Czytaj więcej »